Február 9-ig kell kijavítani a második pótnapon írt központi felvételi írásbeliket

2021. február 9-ig kell kijavítani a második pótnapon írt felvételiket a szaktárca miniszteri határozata szerint.

középiskolai felvételi

2020. február 9-ig kell legkésőbb kijavítani a középfokú iskolákba történő központi felvételi eljárás keretében a második pótnapon megírt vizsgadolgozatokat. A veszélyhelyzetre tekintettel a középfokú iskolákba történő felvételi eljárás szabályairól szóló 16/2020. (XII. 04.) EMMI-határozat értelmében a középfokú iskolákba történő központi felvételi eljárás keretében a központi írásbeli vizsga letételére az intézménynek második pótnapot is kellett biztosítani 2021. február 5-én 14:00 órakor azon vizsgázóknak, akik igazoltan COVID-19 fertőzésben szenvedtek vagy hatósági karantén miatt nem tudtak részt venni a vizsgán.

A legkésőbb február 9-ig kijavított vizsgadolgozatok megtekintésére a vizsgaszervező intézménynek február 10-ig kell lehetőséget biztosítani akár a vizsgadolgozat laponként történő lefényképezésével vagy a lapok elektronikus megküldésével.

2021-02-08 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő