Az iskolák újranyitása előtt beoltják a pedagógusokat

Az iskolanyitás előtt beoltják a tanárokat a mai kormányinfo szerint.

koronavírus, digitális munkarend

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a 2021. március 25-i a tájékoztatóján arról tájékoztatott, hogy előreláthatóan akkor egy héten belül azt követően nyithatnak újra az iskolák, ha a beoltottak száma eléri a 2,5 milliót. Mindez azt jelenti, hogy az intézmények legkorábban április 12-én vagy április 19-én tudnak nyitni, ami vonatkozik az óvodákra és középiskolákra is.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt is elmondta, hogy az iskolák újranyitásáig beoltják a pedagógusokat, a tanárokat, óvónőket, ami önkéntes alapon fog történni. Az érettségikkel kapcsolatban megerősítette, hogy van egy világos döntés, ami azt jelenti, hogy május elején írásbeli, június elején pedig szóbeli vizsgák lesznek. Ezt folyamatosan vizsgálják, azt remélik, hogy május végéig, aki oltakozni kíván, az megkaphatja legalább az első dózist.

2021-03-25 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő