A középiskolások csak május 10-én térhetnek vissza az iskolapadba

Megszületett a döntés arról, hogy a középiskolások csak május 10-én mehetnek vissza az iskolákba.

koronavírus, digitális munkarend

A digitális oktatás 2021. április 19-ig történő meghosszabbítása csak az 1-8. évfolyamos tanulókra vonatkozik, ugyanis az április 9-i bejelentésnek megfelelően a középiskolások, azaz a 9. és felsőbb évfolyamosok csak három héttel később, május 10-én térhetnek vissza az iskolapadba. Az iskolák fertőtlenítése befejeződik a másfél hónapos tantermen kívüli oktatás végére, és a pedagógusok, tanárok, szakképzésben oktatók, óvónők soron kívüli beoltási kampányának nagyobb része is lezajlik az iskolanyitásig.

A középiskolások későbbi, május 10-ére időzített visszatérésének oka a kormányfő tájékoztatása értelmében az, hogy a közelgő érettségi szünet miatt nem érdemes néhány napra újranyitni a középiskolákat, ezért az érettségi befejezését követően indítják meg a középiskolások személyes találkozóra alapuló oktatását.

2021-04-12 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés