Iskolatej program

Új rendelet jelent meg az iskolatej programról. A rendelet érinti az iskolákat és az óvodákat is.

iskolatej

Idén is megjelent az óvoda- és iskolatej program szabályozásáról szóló 19/2021. (V. 5.) AM-rendelet. A program célja, hogy az egészséges táplálkozás és az elhízás elleni küzdelem jegyében minél több gyermek jusson meghatározott minőségű és mennyiségű tejhez, tejtermékekhez az oktatási intézményekben. A program keretében kizárólag olyan termék osztható ki, amelynek a minőségileg (élelmiszer-biztonság, gyártás, csomagolás, szállítás, tárolás, kiosztás) megfelel az európai uniós és hazai előírásoknak. Ezek között megtalálható a teljes, a félzsíros, a zsírszegény és az ízesített tej, a natúr, a gyümölcsleves, az ízesített és a gyümölcsdarabos joghurt, a natúr kefir és az ömlesztett sajt is.
A rendelet szabályozza az iskolatej program támogatási forrását, a minőségi, szállítási és tárolási követelményeket, a programban részt vevő tejbeszállító kiválasztását, szerződés-kötési feltételeit, a programot és a tejfogyasztást népszerűsítő kommunikáció támogatását és még a programot népszerűsítő plakátra vonatkozó előírásokat is.

2021-05-10 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő