Országos kompetenciamérés

Május 26-án kell megszervezni az országos kompetenciamérést.

A 2020/2021-es tanévben május 26-án kerül sor az országos kompetenciamérésre és értékelésre. A méréseket, értékeléseket az iskolák az Oktatási Hivatal által az iskolákhoz eljuttatott mérőeszközök alkalmazásával. A hatodik, a nyolcadik és a tizedik évfolyamon a matematikai alapkészségek vizsgálatához szükséges mérőeszközt az adott nemzetiség nyelvén is rendelkezésre kell bocsátani azokban az iskolákban, amelyekben a matematika tantárgyat az adott nemzetiség nyelvén oktatják, és a mérést az adott nemzetiség nyelvén bonyolítják le. A mérés napja tanítási napnak minősül, amelyet az érintett tanulók a mérésben való részvétellel teljesítenek, további kötelező tanórai foglalkozás a művészeti és a testnevelés órák kivételével számukra nem szervezhető.

Azon köznevelési intézményekben, osztályokban, ahol az országos kompetenciamérés időpontjában tantermen kívüli digitális munkarend vagy rendkívüli szünet van érvényben, ott az országos kompetenciamérés pótlásával kapcsolatos feladatokat a köznevelési intézmény az Oktatási Hivatallal köteles egyeztetni.

2021-05-19 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés