Módosult a köznevelési törvény

Módosult a köznevelési törvény. A változások a köznevelés és a szakképzés elválasztását érintik.

Az egyes köznevelést érintő törvények módosításáról szóló 2021. évi LII. törvény több helyen megváltoztatta a köznevelési törvényt, amelyek egy része a köznevelés és szakképzés szétválása miatt szabályoz újra egyes jogintézményeket. Szabályozásra került a „kórházpedagógia”, a tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek, tanulók ellátása, a tankönyvek kiadására, előállítására és terjesztésére irányuló egyes speciális előírások.

Emellett az óvodai jogviszony kezdetének és szünetelésének, valamint az óvoda kötelezettségüket külföldön teljesítő óvodás korú gyermekek óvodai jogviszonyának pontosítását és a tankötelezettség megkezdésével kapcsolatos eljárási szabályok módosítását tartalmazza a módosítás. A változások egy része már 2021. május 28-tól alkalmazandó, több rendelkezése viszont csak július 1-jén, szeptember 1-jén és 2022. július 1-jén lép hatályba.

2021-06-03 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő