Beiratkozás a középfokú iskolákba

Június 22-24. a beiratkozás ideje a középfokú iskolába.

A 2020/2021-es tanév rendjéről szóló rendelet értelmében 2021. június 22. és 24. között kerül sor beiratkozásra a középfokú iskolákba. A középfokú iskolába felvételt nyert tanuló szülője útján az iskolába személyesen vagy elektronikus úton is beiratkozhat. Az elektronikus beiratkozás a KRÉTA-n keresztül történhet, a tanuló adatait ezen keresztül is be lehet küldeni a középfokú iskola részére. A középfokú iskoláknak ugyanakkor lehetőséget kell biztosítani arra, hogy amennyiben a szülő a beiratkozásra rendelkezésre álló időben a KRÉTA használatával nem tudja megküldeni az adatokat, akkor a személyi azonosításra alkalmas iratokat személyesen is bemutathassa legkésőbb a tanév kezdetéig.

Az elektronikus beiratkozásra az intézményünk már június 15-től lehetőséget biztosítanak a szülő vagy törvényes képviselő részére, hogy a felvételt nyert tanuló adatait a Kréta rendszer eügyintézés felületén keresztül beküldje a „Beiratkozás középfokú intézménybe (BKI)” folyamat segítségével.

2021-06-19 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés