Magyar érmek a matematika és a biológia diákolimpián

Matematika és biológia diákolimpián is remek magyar eredmények.

A nyár a középiskolás tanulók számára szervezett nemzetközi tudományos versenyek időszaka, így a Nemzetközi Fizikai Diákolimpia mellett a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián és a Nemzetközi Biológiai Diákolimpián is remekeltek a magyar fiatalok. Mindegyik versenyt online rendezték meg a világjárvány miatt.

A matematika területén eredetileg Szentpétervárra szervezett nemzetközi tudományos versenyen egy ezüstéremmel és öt bronzéremmel gazdagodtak diákjaink (Várkonyi Zsombor ezüstérem, Füredi Erik, Kovács Tamás, Szabó György Kornél, Fleiner Zsigmond és Velich Zoé Nóra pedig bronzérem). Nemzetközi Biológiai Diákolimpián négy magyar ezüstéremnek örülhettünk (Kóta Kata, Nguyen Bich Diep, Szabó Márton és Szekér Máté Márk), akik a versenyt megelőzően egyhetes online felkészítésen vettek részt.

2021-08-01 | dr. Klész Tibor | Módszertár