Honvéd kadét ösztöndíj a honvédelmi képzésben részt vevőknek

Megjelent egy rövid szakképzési kormányrendelet-módosítás.

A 2021. augusztus 5-i Magyar Közlönyben jelent meg az egyes szakképzési tárgyú kormányrendeletek módosításáról szóló 461/2021. (VIII. 5.) kormányrendelet, amely elsősorban a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) kormányrendeletet módosította. Ennek keretében részletesen meghatározásra kerültek a Béri Balogh Ádám honvéd kadét ösztöndíj megállapításának és kifizetésének szabályai.

Ilyen ösztöndíjban az a nappali rendszerű szakmai oktatásában 9-12. évfolyamon részt vevő, magyar állampolgársággal rendelkező tanuló részesülhet, aki a Honvéd Kadét Programhoz csatlakozott technikumban, vagy honvéd kadét szakképzésben vesz részt vagy honvédségi szakképző intézmény tanulója.

A módosítás a honvéd kadét ösztöndíj szabályainak megállapítása mellett néhány helyen pontosította a 12/2020. (II. 7.) kormányrendelet is.

2021-08-15 | dr. Klész Tibor | Szakképzés