Augusztus 23-tól kell pótolni a tavasszal elmaradt gyakorlatot

Augusztus 24. és október 2. között pótolhatják a tavaszi pandémia miatt elmaradt gyakorlatukat a szakképzésben részt vevő tanulók.

Az SZFHÁT/47809/2021-ITM számú egyedi miniszteri határozat értelmében az a vizsgázó, aki a 2020/2021-es tanévben a koronavírus-járvány miatt nem teljesítette a vizsgára bocsátáshoz szükséges gyakorlati követelmények 51%-át, nem bocsátható szakmai vizsgára. Számára a 2021/2022. tanév október-novemberi vizsgaidőszakában kötelező vizsgalehetőséget biztosítani, amely nem tekintendő javító- és pótlóvizsgának.

A tanuló szakmai vizsgára történő felkészítése érdekében a szakképző intézmény vagy – tanulószerződéssel vagy szakképzési munkaszerződéssel rendelkező tanuló esetén – a duális képzőhely az elmaradt tanulmányi követelmények figyelembevételével duális 2021. augusztus 23. és 2021. október 1. közötti gyakorlati képzést köteles szervezni, amelyen a tanuló részvétele kötelező. A tanuló számára a vizsgára a tanulmányi követelmények teljesítését igazoló bizonyítvány ezt követően állítható ki.

2021-08-26 | dr. Klész Tibor | Szakképzés