Nyári gyakorlat az Irodai titkár megnevezésű szakképesítés esetén

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal 2017. március 13. közleményt jelentetett meg a honlapján az 54 346 03 azonosító számú Irodai titkár megnevezésű szakképesítés szakmai és vizsgakövetelményeinek korrekciójáról.

A közlemény arról tájékoztat, hogy a 27/2012. (VIII. 27.) NGM-rendeletben szereplő Irodai titkár megnevezésű szakképesítés szakmai és vizsgakövetelményében az iskolai rendszerű képzésben a (nyári) összefüggő szakmai gyakorlat időtartama pont tévedésből kihúzásra került, ezért javítása szükséges.

A vonatkozó pont a szakképzési kerettantervvel összhangban helyesen:

„2.9. Az iskolai rendszerű képzésben az összefüggő szakmai gyakorlat időtartama: - 5 évfolyamos képzés esetén a 10. évfolyamot követően 140 óra, a 11. évfolyamot követően 140 óra; - 2 évfolyamos képzés esetén az első szakképzési évfolyamot követően 160 óra”

2017-03-14 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés