Szeptember 24. a Magyar Diáksport Napja

Szeptember 24-én lesz az iskolákban a Magyar Diáksport Napja.

A 2021/2022-es tanévben 2021. szeptember 24-én kerül sor a Magyar Diáksport Napjára. A nevelőtestület és az intézményvezető döntése alapján a pedagógiai program tartalmazza az iskolában alkalmazott sajátos pedagógiai módszereket, beleértve a témanapokat, témaheteket és a projektoktatást is. A projektoktatást lehetővé tevő témaheteket a tanítási évben az oktatásért felelős miniszter a tanév rendjében meghatározott időpontokban hirdeti meg.

A Magyar Diáksport Napjának fő célja az, hogy az élménysport programokkal a gyerekek életébe újra visszatérjen a rendszeres testmozgás, és ennek érdekében kreatív mozgásterek kialakítására ösztönözze az intézményeket. A nagyszabású élménysport programlehetőséget kínál az általános és középiskoláknak a tanév kezdetén, hogy a pandémia miatt rendkívül mozgásszegény időszakot követően minél több gyermek újra megtapasztalhassa a közösségi sportolás örömét.

2021-09-28 | dr. Klész Tibor | Módszertár