A veszélyhelyzet meghosszabbításával kitolódott a lejáró diákigazolványok érvényességi ideje is.

A pandémiai miatt kihirdetett második veszélyhelyzet hatással van a diákigazolványok érvényességére is, ugyanis ez eddigi szabályok értelmében a veszélyhelyzet megszűnését követően 60 napig fogadhatók el a diákigazolványok. Tekintettel arra, hogy a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló 2021. évi I. törvény hatálya és ezzel a veszélyhelyzet is ki lett tolva 2022. január 1-jéig, így a lejáró diákigazolványok érvényességi ideje is tovább tart.

Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy a jelenlegi szabályok értelmében 2022. március elejéig lehet kedvezményes bérletet vagy jegyet vásárolni a régi matricákkal, azaz eddig lesznek érvényesek az elmúlt az elmúlt másfél évben lejárt diákigazolványok az eredeti novemberi hosszabbítás helyett.

2021-10-07 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés