Megjelentek az Útravaló Program veszélyhelyzeti szabályai

Módosult az Útravaló ösztöndíj kormányrendelet.

A Magyar Közlöny 2021. december 20-i számában jelent meg az Útravaló Ösztöndíjprogram veszélyhelyzettel összefüggő átmeneti szabályairól szóló 715/2021. (XII. 20.) Korm. rendelet. A jogszabályban rögzítésre került, hogy a veszélyhelyzet ideje alatt Útravaló Ösztöndíjprogram valamennyi alprogramjában (Út a középiskolába, Út az érettségihez és Út a szakmához) részt vevő, támogatási jogviszonyban lévő tanulók és mentoraik ösztöndíjban részesülnek akkor is, ha a tanuló tanulmányi átlageredménye csak az Ösztöndíjprogram pályázati felhívásában meghatározott minimumszintet éri el, feltéve, hogy e tanulmányieredmény-romlás az ösztöndíjas tanulók legalább öt százalékánál bekövetkezik.

Mindezeket a 2020. szeptember 3-án meghirdetett és a 2020/2021. tanévre vonatkozóan lezárt alprogramjaiban részt vett, a 2020/2021. tanév II. félévére érvényes támogatási jogviszonyban állt tanuló és mentora 2021. május-júniusi ösztöndíjának kifizetése esetében is megfelelően alkalmazni kell.

2021-12-22 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő