„BankCode” vetélkedő középiskolásoknak

"Bank Code" néven versenyt hirdettek középiskolásoknak.

A Magyar Nemzeti Bank Látogatóközpontért és pénzmúzeumért felelős önálló osztálya, azaz a Pénzmúzeum és a Pénziránytű Alapítvány közös vetélkedőt hirdetett „BankCode” elnevezéssel magyarországi középfokú oktatási intézményben aktív tanulói jogviszonnyal rendelkező 9-12. évfolyamos, nappali tagozatos diákoknak. Csapatonként maximum egy fő 13. évfolyamos nappali tagozatos középiskolai tanuló részvétele is megengedett.

A versenyre három fős középiskolai csapatokkal nevezhettek, a csapat munkáját pedig egy felnőtt segítheti, aki az intézmény tanára is lehet. A versenyzők a pénzügyi kérdések és feladatok mellett kreatív problémamegoldásban is próbára tehetik magukat, a felkészüléshez szükséges összes háttéranyagokat illetve webináriumi felkészítéseket a Pénziránytű Alapítvány biztosítja. További információ a https://verseny.penziranytu.hu/ oldalon érhető el.

2022-03-03 | dr. Klész Tibor | Módszertár