Ifjú tudósok vetélkedő május 23-tól az M5-ön

Május 23-tól indul az M5-ön az EMMI és az OH tudományos vetélkedője, az Ifjú tudósok.

Az M5 televíziós csatorna az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal tudományos vetélkedője, az Ifjú tudósok második évadának televíziós elődöntőit, középdöntőit és döntőit 2022. május 23-tól vetíti. A vetélkedő célja, hogy a kiemelkedően tehetséges, 11. és 12. évfolyamos középiskolás tanulók bemutathassák a fizikában, az informatikában és a magyar irodalomban való jártasságukat, kimagasló tudásukat.

Az Oktatási Hivatal információi szerint a vetélkedőre közel 4000-en neveztek, a 2021. novemberi első megmérettetésen tudományterületenként 50-en jutottak tovább. A 2022 januárjában megrendezett regionális fordulókból 8-8 tanuló vehet részt a televíziós vetélkedőn. A diákokat elismert tudósokból álló zsűri értékeli. A vetélkedő minden nap 19:00-kor látható az M5-ön, a döntőkre pedig május 29-én, június 5-én és 12-én kerül sor.

2022-05-26 | dr. Klész Tibor | Módszertár