Két ezüst és két bronz a Nemzetközi Földrajz Diákolimpián

Nagyszerű eredményt értek el idén is a magyar diákok a földrajz diákolimpián.

Júliusban a Nemzetközi Fizikai Diákolimpia mellett újabb megmérettetésen értek el kiváló eredményt a magyar fiatalok. Hazánk tehetséges diákjai két ezüstérmet és két bronzérmet szereztek a Franciaország által – az előző évhez hasonlóan idén is online – rendezett Nemzetközi Földrajz Diákolimpián, azaz az iGeo-n.

Ezüstérmet Lontay Olivér, a budapesti Milestone Institute tanulója és Rózsa Simon Péter, a budapesti ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola tanulója szerzett, míg Szekeres Panna, a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium tanulója és a Kurenkov Efim, a budapesti Kőrösi Csoma Sándor Kéttannyelvű Gimnázium tanulója bronzérmmel lett gazdagabb. A 2022. július 12. és 17. között megvalósított versenyen 54 ország összesen 209 fiatalja mérte össze a tudását.

2022-07-21 | dr. Klész Tibor | Módszertár