Lezajlott az Országos Szakképzési Tanévnyitó

Székesfehérváron került sor az Országos Szakképzési Tanévnyitóra.

Augusztus 31-én, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum szervezésében megrendezett Országos Szakképzési Tanévnyitón Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter nyitotta meg az új 2022/2023-as szakképzési tanévet. Kiemelte, hogy „Nem tudjuk, mit hoz a jövő, ezért egyetlen válaszunk lehet: készüljünk arra, hogy a körülmények folyton változni fognak.”

Az ünnepségen Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja is köszöntötte a résztvevőket. Elmondta, hogy a szakképző intézmények mindent megtesznek azért, hogy a fiatalok teljesítőképes tanulóként kerüljenek a felsőoktatásba és a munkahelyekre. Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere emlékeztetett, dolgozni muszáj, de fontos, hogy a fiatalok olyan munkát végezzenek majd, amit szeretnek. Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke rámutatott, hogy a tanulás legyen életforma, és igazodjon mindig a legfrissebb kihívásokhoz. A jövőnk a fiatalok kezében van, tehát nekik szurkolunk leginkább.

2022-09-02 | dr. Klész Tibor | Szakképzés