Újfajta bemeneti mérések szeptember 26-tól

Az új iskolai bemeneti mérésekre szept 26-tól kezdődően kerül sor.

A 2022/2023-as tanév során négy országos mérés lebonyolítására kerül sor az Oktatási Hivatal által meghatározott ütemezés szerint. A bemeneti mérésekre 2022. szeptember 26. és 2022. november 30. között kerül sor. Lesz egyrészt szövegértési, matematikai és természettudományi kompetenciáit vizsgáló bemeneti mérés a 6., a 8. és a 10. évfolyamon, valamint bemeneti célnyelvi mérés a 6. és a 8. évfolyamon a két tanítási nyelvű nevelést-oktatást folytató általános iskolában, továbbá bemeneti idegen nyelvi mérés az angol vagy a német nyelvet első idegen nyelvként tanuló – a célnyelvi mérésben részt nem vevő – 6. és 8. évfolyamosoknak, illetőleg kísérleti bemeneti mérés a 4. és 5. évfolyamon, amely a tanulók szövegértési és matematikai kompetenciáit vizsgáló tesztek bevezetését készíti elő.

A méréseket az Oktatási Hivatal által elkészített digitális mérőeszközök alkalmazásával kell lebonyolítani, amelyekhez szeptember 23-ig kellett megküldenie az iskoláknak a szükséges adatokat. A kimeneti mérésekre 2023. március 6. és 2023. június 9. között kerül sor.

2022-09-22 | dr. Klész Tibor | Módszertár