Szeptember 30. a Magyar Diáksport Napja

Az iskolák munkatervükben témanap keretében szervezhetik meg a Magyar Diáksport Napját.

A 2022/2023-as tanévben is szeptember utolsó napja, azaz 2022. szeptember 30. a Magyar Diáksport Napja. A kezdeményezés tizenhat éve indult el Magyarországról, emellett 2015-ben szervezték meg először az Európai Diáksport Napját is, 2019-ben pedig már 44 országban 3-3,5 millió gyerek sportolt az Európai Diáksport Napján. Az Országgyűlés 2017-ben nyilvánította 30/2017. (XII. 13.) OGY határozatával minden év szeptemberének utolsó péntekét a Magyar Diáksport Napjává.

A tanév rendjéről szóló rendeletben 2020-tól jelenik meg hivatalosan a Magyar Diáksport Napja, ami azt jelenti, hogy az intézmények az addigi önkéntes részvétel mellett, a témahetekhez hasonlóan a munkatervükben meghatározott módon vehetnek részt a témanaphoz kapcsolódó programokon. Így a tantervben előírt, az adott témával összefüggő tanítási órákat, valamint egyéb foglalkozásokat a témanap keretében szervezhetik meg.

2022-09-26 | dr. Klész Tibor | Módszertár