Módosult a tankönyvrendelet

Megjelent az emberi erőforrások minisztere 4/2017. (IV. 10.) EMMI-rendelete, amely érinti a tankönyvvé, pedagógus-kézikönyvvé nyilvánítást, a tankönyvtámogatást, valamint az iskolai tankönyvellátás rendjéről szóló 17/2014. (III.12.) EMMI-rendeletet.

A Magyar Közlöny 2017. április 10-i, 53. számában jelent meg az emberi erőforrások minisztere 4/2017. (IV. 10.) EMMI-rendelete a tankönyvvé, pedagógus-kézikönyvvé nyilvánítás, a tankönyvtámogatás, valamint az iskolai tankönyvellátás rendjéről szóló 17/2014. (III.12.) EMMI-rendelet módosításáról.

A módosítás érinti az első évfolyamok ingyenes tankönyvellátásához, a tankönyvek rendeléséhez kapcsolódó egyes rendelkezéseket, valamint a gazdasági társaságként működő könyvtárellátónak a tankönyvvé nyilvánított digitális tananyagok, és a nyomtatott tankönyvhöz nem kapcsolt digitális tananyagok terjesztésével, elérésével kapcsolatos feladatai ellátásának szabályait.

A módosítás értelmében a szakgimnáziumokban és a szakközépiskolákban alkalmazhatók azok a tankönyvek, amelyek 2016. szeptember 1-jén szerepeltek a tankönyvjegyzéken.

2017-04-12 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő