Január 9-én indul a NEFTIT felmérés

Január 9-től kell megszervezni a tanulók fizikai állapota és edzettsége vizsgálatát.

A 2022/2023. tanévben mind a köznevelésben, mind a szakképzésben tanulók számára 2023. január 9. és 2023. május 12. között kell megszerveznie az iskoláknak az országos mérés, értékelés keretében a tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálatát– az első-negyedik évfolyamon, valamint a felnőttoktatásban tanulók kivételével – a nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő tanulók esetében. A mérés eredményeit az érintett iskoláknak 2023. június 15-ig kell feltölteni a Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Teszt (NEFTIT) rendszerbe.

Az iskoláknak a fizikai fittségi méréshez kapcsolódó iskolai adminisztrációs feladatok elvégzéséhez, a mérési eredmények rögzítéséhez az intézményeknek az ún. Mérési azonosító generátor és a Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Teszt rendszer programokat kell használniuk. További információ a https://www.oktatas.hu/ linken érhető el.

2023-01-07 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés