Közzétette az IKK a technikumok rangsorát

Az IKK közzétette az oldalán a technikumok rangsorát.

Innovatív Képzéstámogató Központ közzétette a magyarországi technikumként működő szakképző intézmények 2022. évi rangsorát. A TOP 100-as lista a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal közhiteles adatai alapján, a tanulók bemeneti és képzési-kimeneti teljesítményének, az intézmények oktatói létszámának és digitális ellátottságának figyelembevételével készült.

A rangsorban valamennyi fenntartói típusú (szakképzési centrumos, agrárszakképzési centrumos, egyházi és alapítványi) technikum megtalálható. Az első helyen a Váci SZC Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium, a másodikon az Energetikai Technikum és Kollégium (a Paksi Atomerőmű Vállalat alapítványának iskolája), a harmadikon pedig a Vas Megyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum végzett. Az elemzés azt vizsgálta, hogy a tanulók milyen tanulmányi eredménnyel érkeznek az intézményekbe, hogyan aránylik az évismétlők száma az intézmény tanulói létszámához, és milyen eredménnyel teszik le az érettségi vizsgát. A részletes lista a https://ikk.hu/p/technikumi-rangsor-2023 linken található.

2023-02-10 | dr. Klész Tibor | Szakképzés