Újfajta kimeneti mérések március 26-tól

Az újfajta kimeneti méréseket az iskoláknak március 26-tól kell megszervezni.

A 2022/2023-as tanévben négy országos mérésre kerül sor az Oktatási Hivatal által meghatározott ütemezés szerint, a kimeneti mérésekre 2023. március 6. és június 9. között. Lesz egyrészt szövegértési, matematikai és természettudományi kompetenciáit vizsgáló bemeneti mérés a 6-11. évfolyamokon, valamint kimeneti célnyelvi mérés a 6-8. évfolyamokon amely a 6. és a 7. évfolyamon a Közös Európai Referenciakeret (KER) szerinti A2 szintű, a 8. évfolyamon pedig a B1 szintű nyelvtudást méri, továbbá kimeneti idegen nyelvi mérés a 6-8. évfolyamon, amely a 6. és a 7. évfolyamon a KER szerinti A1 szintű, a 8. évfolyamon a KER szerinti A2 szintű nyelvtudást méri, illetőleg kísérleti kimeneti mérés a 4. és 5. évfolyamon, amely a tanulók szövegértési és matematikai kompetenciáit vizsgáló tesztek bevezetését készíti elő.

A méréseket az Oktatási Hivatal által elkészített digitális mérőeszközök alkalmazásával kell lebonyolítani, amelyekhez szeptember 23-ig kellett megküldenie az iskoláknak a szükséges adatokat. A bemeneti mérésekre már sor került ebben a tanévben, 2022. szeptember 26. és 2022. november 30. között.

2023-03-01 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés