2017. május 31. a célnyelvi mérés megszervezésének napja

Az Oktatási Hivatal a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló rendelet alapján a 2016/2017-es tanévben a két tanítási nyelvű nevelést-oktatást folytató általános iskolában 2017. május 31-re szervezi meg a célnyelvi mérést.

A célnyelvi mérés a hatodik évfolyamon a Közös Európai Referenciakeret (KER) szerinti A2 szintű, a nyolcadik évfolyamon a KER szerinti B1 szintű nyelvtudást méri. A méréshez szükséges adatokat az érintett általános iskolák az Oktatási Hivatal részére 2016. november 25-ig küldték meg, illetőleg az elvégzett iskolai vizsgálatok tanulói és intézményi adatait 2017. június 16-ig küldik meg, az Oktatási Hivatal által meghatározott módon. A mérések eredményét az érintett általános iskola az Oktatási Hivatal által közzétett javítókulcsok alapján állapítja meg, és az eredményeket idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva a honlapján teszi közzé 2017. június 16-ig.

2017-05-29 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés