Átadták az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny díjait

Átadták az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny díjait.

A 2022/2023-as a tanévben összesen 28 tantárgy 39 kategóriájában hirdették meg az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyt, azaz az OKTV-t. Az Oktatási Hivatal honlapján (https://www.oktatas.hu/) megjelent tájékoztatás értelmében a versenyekre a Hivatal 18.074 tanulótól 23.993 jelentkezést regisztrált. A megmérettetésen az ország 641 középiskolájából, azaz középiskoláink közel feléből vettek részt diákok, a legtöbben angolból (5382-en), biológiából (3514-es) és matematikából (3210-en) versenyeztek.

Az OKTV a tehetségek kiválasztásának és gondozásának egyik legismertebb és legnagyobb hagyományú hazai fóruma, amelyen az első három helyezettnek járó díjakat most adták át. Az idei döntőkben az 1. és 30. helyezés közötti eredményt elért tanulók 212 különböző középiskola diákjai voltak. Az ünnepségen a „Kiváló versenyfelkészítő” díjakat, valamint a különdíjakat is átadtak.

2023-06-09 | dr. Klész Tibor | Módszertár