Megjelent a szakképzési törvény módosítása

Megjelent a szakképzési törvény módosítása.

A Magyar Közlöny 2023. június 2. számában jelent meg a szakképzésben lezajlott átalakítás utólagos hatásvizsgálatából adódó törvénymódosításokról szóló 2023. évi XXXIII. törvény, amely elsősorban a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvényt módosította. Célja a szakképzés szabályozásának finomhangolása. Az összesen öt törvényen változtató jogszabálymódosítás több ponton érintette a szakirányú oktatásra és a duális képzőhelyekre vonatkozó rendelkezéseket.

A változnak például képzés kezdő és befejező időpontjára, a saját munkavállaló képzésére, a rövid ciklusú szakképzési munkaszerződésekre, a tanulók napi foglalkoztatására, a szakmát tanulók részére biztosítandó szabadság mértékére és a duális képzésbe bevonható közreműködőkre stb. vonatkozó szabályok. A módosítások 2023. július 1-jén lépnek hatályba, azonban bizonyos változásokat csak szeptember 1-jétől kell alkalmazni.

2023-06-09 | dr. Klész Tibor | Szakképzés