Június 7-én kezdődtek az emelt szintű szóbeli érettségik

Június 7-én kezdődnek az emelt szintű szóbeli érettségik.

A 2022/2023-as tanévben május 7. és 14. a szóbeli vizsgák időszaka az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák tekintetében a május-júniusi szóbeli érettségi vizsgaidőszakban. Az emelt szintű szóbeli tételek és témaköröket központilag határozzák meg, amelyekhez az Oktatási Hivatal közzétette az aktuális mintatételeket, a középszintű tételeket viszont maguk az iskolák alakítják ki.

2022 augusztusában jelent meg a Felvi.hu-n az a táblázat, amely tartalmazza, hogy melyik szakon miből kötelező az emelt szintű érettségi. Ebből megismerhetők az adott képzési területen az egyetemek által közösen kiválasztott és a felvétel feltételéül meghatározott érettségi vizsgatárgyak és a vizsgák szintje. Megjegyzendő, hogy általános követelményként már nem kötelező az emelt szintű érettségi a 2023 szeptemberben induló képzések felvételi eljárásában, ugyanakkor egyes szakokra jelentkezőknek továbbra is kell ilyen vizsgát tenniük. A középszintű szóbeli vizsgákra június 19. és 30. között kerül sor.

2023-06-09 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés