Az országos kimeneti méréseket lezáró adatok megküldése az Oktatási Hivatalnak

Az iskoláknak a kimeneti méréseket lezáró adatokat júni 15-ig kell megküldeni az OH részére.

A 2023/2024-es tanév során négy országos mérés lebonyolítására került sor az Oktatási Hivatal által meghatározott ütemezés szerint. A mérések előkészítéséhez szükséges adatokat az iskolák a bemeneti mérések esetében 2022. szeptember 23-ig, a kimeneti mérések esetében 2022. november 30-ig küldték meg az Oktatási Hivatal részére.

A bemeneti mérésekre 2022. szeptember 26. és 2022. november 30. között került sor. A kimeneti mérésekre 2023. március 6. és 2023. június 9. között került sor. A méréseket a Hivatal által elkészített – és informatikai rendszerének közvetítésével az iskolák számára elérhetővé tett – digitális mérőeszközök alkalmazásával kellett lebonyolítani. Az iskoláknak a bemeneti mérések lezárásához kapcsolódó adatokat legkésőbb 2022. december 9-ig kellett, a kimeneti mérések lezárásához kapcsolódó adatokat pedig 2023. június 15-ig kell megküldeni az Oktatási Hivatal részére. A nemzetközi mérési feladatokban az iskolák és tanulóik a Hivatal felkérése alapján vettek részt.

2023-06-13 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés