Beiratkozás a középfokú iskolákba

Június 21-23. a beiratkozás ideje a középfokú iskolába.

2023. június 21. és 23. között kerül sor a beiratkozásra a középfokú iskolákba a 2022/2023-as tanév rendjéről szóló rendelet értelmében. A középfokú iskolába felvételt nyert tanuló a szülője útján az iskolába személyesen iratkozhat be. Főszabály szerint a beiratkozó gyermek személyazonosító dokumentumát, az alapfokú iskolai végzettséget tanúsító bizonyítványát, alamint a beiratkozáshoz szükséges egyéb dokumentumok, nyilatkozatok eredeti példányát a beiratkozáskor be kell mutatni.

Az intézmények általában június 21. előtt – június 14-től – is lehetőséget biztosítanak a szülő vagy törvényes képviselő részére az elektronikus beiratkozásra, azaz hogy a felvételt nyert tanuló adatait a Kréta rendszer eügyintézés felületén keresztül beküldje a „Beiratkozás középfokú intézménybe (BKI)” (https://tudasbazis.ekreta.hu/) segítségével.

2023-06-19 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés