Kezdődnek a középszintű szóbeli érettségik

Befejeződnek az emelt szintű érettségik és június 19-én a középszintűkkel folytatódik.

A 2022/2023-as tanév tavaszi érettségi vizsgaidőszakban június 19. és 30. között kerül sor a középszintű szóbeli vizsgákra. Az emelt szintű szóbeli érettségik június 7-től kerültek megszervezésre, és egy héten keresztül, június 14-ig tartottak. Tanulói igény esetén a középiskola köteles megszervezni a középszintű érettségi vizsgát minden olyan vizsgatárgyból, amely a helyi tantervében szerepel. Érdekesség, hogy magyar mint idegen nyelv vizsgatárgyból kizárólag középszintű érettségi vizsgát lehet tenni.

A középszintű szóbeli vizsgák napjait – a fenti időszakon belül – az igazgató a kormányhivatal egyetértésével, a kormányhivatal által működtetett vizsgabizottság esetén az Oktatási Hivatal egyetértésével állapította meg. Egy-egy vizsgatárgyból a feleltetés időtartama – eltérő rendelkezés hiányában – középszintű vizsga esetén tizenöt percnél több nem lehet.

2023-06-19 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés