Magyarország rendezi a Nemzetközi Matematikai Diákolimpiát 2026-ban

Magyarország rendezi a Nemzetközi Matematikai Diákolimpiát 2026-ban.

A Magyar Közlöny 2023. június 26-i számában jelent meg a 2026. évi Nemzetközi Matematikai Diákolimpia megvalósításáról szóló 1248/2023. (VI. 26.) kormányhatározat. Ebben a Kormány egyetért a 2026. évi Nemzetközi Matematikai Diákolimpia magyarországi megrendezésével, egyúttal felhívta a kultúráért és innovációért felelős minisztert, hogy a diákolimpia megrendezésére vonatkozó feladat megvalósítása érdekében tegye meg a szükséges intézkedéseket. Ez két konkrét lépést jelent: lássa el kézjegyével a Diákolimpia 2026. évi megrendezésének szándékáról és az ehhez kapcsolódó pénzügyi felelősségvállalásról szóló nyilatkozatot, és nyújtsa be a Diákolimpia nemzetközi irányító testülete részére, ezt követően pedig lássa el az általa benyújtott szándéknyilatkozat alapján a Diákolimpia megszervezésének teljes körű előkészítését és koordinálását.

A Nemzetközi Matematikai Diákolimpiát 1959 óta évente rendezik meg, Magyarországon eddig háromszor mérhették össze tudásukat a diákok: 1961-ben Veszprémben, 1970-ben Keszthelyen és 1982-ben Budapesten.

2023-06-28 | dr. Klész Tibor | Módszertár