Diákigazolvány érvényesítő matrica megrendelése július 15-ig

A diákigazolványok megrendelésének határideje július 15.

Az Oktatási Hivatal Oktatási Nyilvántartási Központja 2023. május 3-án levélben fordult a köznevelési és szakképzési intézmények vezetőihez a diákigazolványok érvényesítéséhez szükséges érvényesítő matricák megrendelésével kapcsolatban. Ebben felhívják a figyelmet arra, hogy a 2023/2024-es tanévre szóló köznevelési diákigazolvány érvényesítő matricák megrendelésének határideje 2023. július 15.

A matricák kizárólag a www.oktatas.hu/oktig oldalon rendelhetők május 1. óta. A tájékoztató értelmében a tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31-ig, amely tanévben a tanuló a 16. életévét betölti. Azon intézmények esetén tehát, ahol csak 16 év alatti diákok tanulnak, nem szükséges matricarendelést beküldeni a 2023/2024-es tanévre. Az érvényesítő matricákat az Oktatási Hivatal az intézmény által megadott levelezési címre fogja kézbesíteni augusztus hónap két utolsó munkanapján.

2023-07-04 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés