Magyar érmek az Európai Lány Informatikai Diákolimpián

Jól szerepeltek a magyar fiatalok az informatikai diákolimpián.

A Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) honlapján (https://njszt.hu/) található információk szerint 2023. július 15. és 21. között került megrendezésre Svédországban, Lund városában az Európai Lány Informatikai Diákolimpia, ahol ismét sikeresen szerepeltek a magyar diáklányok.

A két ezüstérmet Fülöp Csilla, a Szegedi Radnóti Miklós Gimnázium tanulója és Keresztély Zsófia, a budapesti Szent István Gimnázium tanulója nyerte el. A European Girls’ Olympiad in Informatics (EGOI) elnevezésű versenyre a világ 52 országából érkeztek diákolimpikonok, ahol versenyprogramozási feladatokat kell megoldaniuk a versenyzőknek. Az EGOI célja, hogy a verseny révén arra bátorítsák a fiatal lányokat, hogy foglalkozzanak programozással, másrészt pedig ráirányítsa a figyelmet a női tehetségekre, hiszen mind világszerte, mind itthon a szükségesnél kevesebb nő dolgozik informatikusként.

2023-07-25 | dr. Klész Tibor | Módszertár