Kiválóan szerepeltek a magyar fiatalok a kémiai diákolimpián

Egy arany és három ezüst a Nemzetközi Kémiai Diákolimpián is.

A Tudományos Diákolimpikonok Facebook oldalán megjelent információk szerint remekül szerepeltek a magyar diákok a Nemzetközi Kémiai Diákolimpián, amelyet 55. alkalommal rendeztek meg Svájcban, Zürich városában. A magyar csapat egy arany és három ezüstérmet szerzett. Aranyéremmel Szabó Márton, a szeghalmi Péter András Gimnázium tanulója, ezüstéremmel pedig Papp Marcell Imre és Nemeskéri Dániel, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium tanulói, valamint Viczián Dániel, a szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium Szeged tanulója térhettek haza.

A Nemzetközi Kémia Diákolimpiát (International Chemistry Olympiad – IChO) évente rendezik meg középiskolások részére, amelynek első megmérettetését Prágában tartották 1968-ban. Az IChO-nak 1970-ben, 1975-ben, 1987-ben és 2008-ban Magyarországon adott otthont.

2023-07-28 | dr. Klész Tibor | Módszertár