Megkezdődött a tankönyvek kiszállítása az iskolákba

A Belügyminisztérium közleménye szerint 2023. augusztus 1-jén megkezdődött a tankönyvek kiszállítása az iskolákba.

A Belügyminisztérium közleménye szerint 2023. augusztus 1-jén megkezdődött a tankönyvek kiszállítása az iskolákba a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (Kello) raktáraiból. Az iskolák tavasszal 12,5 millió tankönyvet rendeltek, pótrendelésben az év végéig még további egymillió példány megrendelése várható. A 2023/24-es tanév köznevelési és szakképzési tankönyvjegyzékében 36 kiadó 2313 taneszköze szerepel. Az idei rendeléshez az Oktatási Hivatal 130 tankönyvet újított meg, elsősorban a negyedik, a nyolcadik és a tizenkettedik évfolyamon. A 130 új taneszközből 57 közismereti, 9 idegen nyelvi, 23 nemzetiségi és 41 sajátos nevelési igényű tankönyv.

A közlemény kitér arra is, hogy a kiadók tankönyvei időben beérkeztek a Kello raktáraiba, a múlt héten elkezdték a tankönyvek iskolák szerinti kiválogatását és a raklapokra rendezését. A kiszállítás augusztus 31-ig tart. Az iskoláknak augusztus 21-től már lehetőségük van pótrendelések leadására, amelyeket szeptember 15-ig fogadnak.

2023-08-03 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés