Magyar siker a Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián

Kiváló eredményekkel tértek haza a magyar fiatalok a bulgáriai Banskóban megrendezett Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián.

A Tudományos Diákolimpikonok Facebook oldalán megjelent információk szerint kiváló eredményekkel tértek haza a magyar fiatalok a bulgáriai Banskóban megrendezett Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián (International Linguistics Olympiad – IOL), amelyet 2003-ban indítottak útjára. Eddig nem látott eredményt elérve a magyar „Uborka” elnevezésű csapat tagjaként Baranyai Lili, a Miskolci Hermann Ottó Gimnázium tanulója, Hegedűs Júlia, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola diákja, valamint Molnár-Szabó Vilmos és Móricz Benjamin, mindkettő a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium tanulója a csapatversenyen bronzérmet szerzett.

Emellett egyéniben Móricz Benjamin ezüstérmet, Bognár András Károly pedig bronzérmet szerzett. Tavaly a Man-szigeten megrendezésre Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián a nyolcfős magyar csapatból hárman szereztek bronzérmet.

2023-08-04 | dr. Klész Tibor | Módszertár