Kiváló magyar eredmények a Földrajzi Diákolimpián

Két magyar arany is született a Nemzetközi Földrajz Diákolimpián.

A Tudományos Diákolimpikonok Facebook oldalán nemrég megjelent információk szerint kiemelkedő magyar sikerek születtek a Földrajzi Diákolimpián (International Geography Olympiad – iGeo), hiszen valamennyi magyar versenyző éremmel tért haza, és először fordult elő, hogy egyszerre két aranyérmet is szereztünk.

A magyar csapatból Efim Kurenkov, a budapesti Kőrösi Csoma Sándor Kéttannyelvű Gimnázium tanulója és Bérczy Barna, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium tanulója aranyérmet, Oliver Lontay, a Milesone Instiute hallgatója ezüstérmet, Hajdu Márton, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója pedig bronzérmet szerzett. Magyarország a 2012 óta évente megrendezett Földrajzi Diákolimpián 2006 óta vesz részt, amelyen az országokat négy-négy, 16 és 19 év közötti középiskolás és két csapatvezető képviseli. Idén a versenyt augusztus 8. és 13. között Indonéziában, Bandungban rendezték meg.

2023-08-16 | dr. Klész Tibor | Módszertár