Két magyar ezüst a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián

Két magyar ezüst a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián.

A Neumann Társaság – NJSZT Facebook oldalán (https://www.facebook.com/njszt/posts/605341598459234?ref=embed_post) 2023. augusztus 18-án megjelent hír szerint a németországi Magdeburgban aznap véget ért Közép-Európai Informatikai Diákolimpián a magyar csapat két tagja is ezüstérmet kapott. Ezt a helyezést a 47 versenyző közül Molnár István Ádám, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium tanulója és Tarján Bernát, a budapesti Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanulója szerezte meg. A négyfős magyar csapat másik két tagja Czanik Pál, a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója és Fülöp Máté, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanulója volt.

A Neumann Társaság – NJSZT tájékoztatója szerint a magyar delegáció csapatvezetője Erdősné dr. Németh Ágnes, a Neumann Társaság tehetséggondozásért felelős alelnöke volt, helyettese Bende Imre (ELTE IK). A diákok a Neumann Társaság tehetséggondozási programjában készültek fel a versenyre, az ELTE IK szoros közreműködésével és a Nemzeti Tehetség Program támogatásával.

2023-08-22 | dr. Klész Tibor | Módszertár