A szakképzés jövője Európában: Cedefop jelentés

Cedefop jelentés jelent meg "A szakképzés jövője Európában" címmel.

A Cedefop, azaz az Európai Szakképzésfejlesztési Központ honlapján (https://www.cedefop.europa.eu/en/publications/3094?etrans=hu) egy összefoglaló jelentés jelent meg „A szakképzés jövője” címmel. A tanulmány azt vizsgálta, hogy a szakképzés miként változott az 1990-es évek közepe óta, és hogy ez milyen hatással lehet a jövőbeli lehetőségekre és kihívásokra. Összefoglalja emellett a kutatók és szakoktatási és szakképzési szakértők részvételével Európa-szerte zajló 3 éves kutatást, megvitatva a szakoktatás és -képzés tartalmával és megvalósításával kapcsolatos megállapításokat.

A tanulmány fontos betekintést nyújt abba, hogyan fejlődött Európában a szakképzés az elmúlt három évtizedben, bemutatva a megfigyelt tendenciákat és fejleményeket, valamint az országok és rendszerek közötti konvergencia tendenciáit. A kutatás azt is kimutatta, hogy a szakoktatás és -képzés fejlődése nem feltétlenül egy irányba vezető, töretlen láncot képez, hanem természetesen változások, sőt a képzéspolitika és a -gyakorlat megfordítása is megszakítható.

2023-08-22 | dr. Klész Tibor | Szakképzés