Eddig soha nem látott magyar siker a Nemzetközi Kémiai Tornán

Az első és második helyen is magyarok végeztek a kémiai diákolimpián!

A Tudományos Diákolimpikonok Facebook oldalán nemrég megjelent információk szerint a Nemzetközi Kémiai Torna történetének eddigi legeredményesebb szereplését mutatták be a magyar csapatok. A grúziai Tbilisziben megrendezett versenyen két magyar csapat indult, amelyből az egyik („Red Team”) abszolút első helyen végzett, a másik csapat („Green Team”) pedig ezüstérmet szerzett.

Az oldal tájékoztatása alapján a 6. Nemzetközi Kémiai Tornán Járay-Vojcek Hanna és Burkódi Mikes holtversenyben szerezte meg az egyéni abszolút első helyet. A Tudományos Diákolimpikonok Facebook oldala rámutatott, hogy a résztvevő magyar fiatalok nem csak a kitűnő tudományos ismereteikről és készségeikről tettek tanúbizonyságot, de a Torna szellemiségével összhangban az egymás iránti kölcsönös megbecsülésükről és az ellenfeleik tiszteletéről is.

2023-08-28 | dr. Klész Tibor | Módszertár