Közzétették az SNI és a művészeti országos tanulmányi versenyek időpontjait

Közzétették az SNI, a nemzetiségi és a művészeti országos versenyek vizsgaszabályzatát és időpontjait is.

Az Oktatási Hivatal augusztusban – az OKTV-n kívül – másik három, 2023/2024-es tanévi tanulmányi versenysorozat időpontjait és legfontosabb tudnivalóit is közzétette. Az országos szervezésű, összesen 28 művészeti tanulmányi verseny az alapfokú művészeti iskolák, illetőleg a művészeti szakképzést folytató szakgimnáziumok részére került kiírásra (például a XI. Országos Maros Gábor Ütőhangszeres Szóló- és Duóverseny vagy a XVII. Országos Oboa- és Fagottverseny).

A sajátos nevelési igényű tanulók számára négy verseny, a hallássérült tanulók XXXVII. Országos Hanyvári Pál Kommunikációs Emlékversenye és a XL. Borbély Sándor Országos Tanulmányi Versenye, valamint az értelmileg akadályozott tanulók XXXVIII. Koncz Dezső Országos Tanulmányi Versenye, továbbá a tanulásban akadályozott tanulók XLVII. Országos Komplex Tanulmányi Versenye esetében kerültek meghatározásra a tudnivalók.

2023-08-30 | dr. Klész Tibor | Módszertár