Megtartották az agrárszakképző intézmények országos tanévnyitóját is

Lezajlott az agrár szakképzési tanévnyitó is.

Immár hagyományosnak tekinthető, hogy a köznevelési és a szakképzési országos tanévnyitó mellett az agrárképzést folytató szakképző intézmények részére külön tanévnyitó kerül megrendezésre. A 2023/2024-es országos agrárszakképzési tanévnyitó ünnepséget Gyomaendrődön tartották az Alföldi Agrárszakképzési Centrum Bethlen Gábor Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumában.

Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese kiemelte, hogy a járvány és a háború megmutatta, hogy mekkora szükség van a magyar a magyar élelmiszeriparra és a gazdák munkájára. Ezért az agrárium fejlesztése nemzetbiztonsági kérdés, amelyhez elengedhetetlen a jól képzett munkaerő. A tanévnyitón beszédet mondott még dr. Takács Árpád, Békés vármegye főispánja, dr. Horváth József, Alföldi Agrárszakképzési Centrum főigazgatója és Davidovics László, a Bethlen Gábor középiskola igazgatója is.

2023-09-04 | dr. Klész Tibor | Szakképzés