Közzétették az országos nemzetiségi tanulmányi versenyek időpontjait is

Szeptember 1-jén közzétette az OH a BM által meghirdetett 2023/24. tanévi Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Versenyek versenykiírását is.

Az Oktatási Hivatal – az OKTV-n, művészeti tanulmányi versenyeken és a sajátos nevelési igényű tanulók számára meghirdetett versenyeken kívül – 2023. szeptember 1-jén közzétette a Belügyminisztérium által meghirdetett és támogatott 2023/2024. tanévi Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Versenyek versenykiírását is, amely tartalmazza a versenysorozat időpontjait és legfontosabb tudnivalóit.

A nemzetiségi tanulmányi versenyek idén is a nemzetiségi nyelv és irodalom, valamint a nemzetiségi népismeret témakörében lettek meghirdetve. Előbbi a bolgár, görög, horvát, lengyel, német, román, szerb, szlovák, szlovén, utóbbi a bolgár, görög, horvát, lengyel, német, roma/cigány, román, szerb, szlovák, szlovén nemzetiség tekintetében.

2023-09-04 | dr. Klész Tibor | Módszertár