Közeleg a tankönyvigény felmérésének határideje: június 10

Az iskola igazgatója minden év június 10-éig köteles felmérni, hány tanulónak kell vagy lehet biztosítani a tankönyvellátást az iskolai könyvtárból, könyvtárszobából történő tankönyvkölcsönzés útján.

Az iskola igazgatója a felmérés alapján megállapítja, hány tanuló esetében kell biztosítani az ingyenes tankönyveket, a normatív kedvezményt, és hány tanuló esetében kell biztosítani a tanulói térítési díj ellenében a nemzetiségi tankönyveket, és hány tanuló igényel és milyen típusú tankönyvtámogatást az előzőeken túl.

A felmérés során tájékoztatni kell a szülőket arról, hogy mely tanulók lesznek jogosultak ingyenes tankönyvellátásra, nemzetiségi tankönyvellátásra az ingyenes tankönyvellátásra nem jogosult tanulók közül. A felméréssel egyidejűleg tájékoztatást kell adni arról, hogy az iskola, az iskola fenntartója vagy működtetője, illetve más támogató kíván-e biztosítani bármely további tankönyv-támogatási kedvezményt.

2017-06-09 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés