Próbamérések szeptember 25-től

Szeptember 25-től kell lebonyolítani a próbaméréseket.

Az Oktatási Hivatal két új mérési területen fog próbaméréseket lebonyolítani 2023. szeptember 25. és október 13. között. A próbamérés keretében a későbbi mérés lehetséges feladatainak kipróbálására kerül sor. A mérés során szerzett információk (a feladatok jellemzői, statisztikai paraméterei, tipikus tanulói válaszok) alapján állítják majd össze a szakemberek a mérések tesztanyagait.

A digitális próbamérésre valamennyi általános iskolai képzést folytató intézmény valamennyi feladatellátási helye felkérésre kerül oly módon, hogy egy feladatellátási helyen képzéstípusonként a hatodik, hetedik és nyolcadik évfolyam egyikének 1 osztálya kerül kiválasztásra. Ezen felül a hatodik, hetedik és nyolcadik évfolyam többi osztálya is részt vehet a digitális próbamérésen kötelezettség nélkül a két mért terület bármelyikén. Egy mérési alkalom egy tanóra keretében lebonyolítható. Az Oktatási Hivatal augusztusban tette közzé a részletes tájékoztatót a próbamérés intézményi feladatairól, a próbamérések előkészítése pedig az útmutatóknak megfelelően szeptember 1. és 25. között zajlik.

2023-09-25 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés