Tavasszal notebook-osztás lesz a 7-10. évfolyamosoknak

Tanulói notebook-osztás lesz tavasszal a 7–10. évfolyamosoknak.

A Klebelsberg Központ 2023. szeptember 28-i közleménye értelmében (https://kk.gov.hu) tavasszal folytatódik a notebook-osztás a 7-10. évfolyamosoknak, amelynek keretében 140 ezer darab notebook kiosztása valósulhat meg ebben az évben. A programot az RRF-1.2.1-2021-2021-00001 azonosítószámú „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” című projekt valósítja meg, amellyel kapcsolatban eredményes közbeszerzési eljárást folytatott le a Klebelsberg Központ és a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt.

Annak érdekében, hogy a projektben részt vevő valamennyi köznevelési intézmény 7. és 10. évfolyamos tanulója regisztrálni tudja az eszközigényét, 2023 októberében elérhetővé válik a KRÉTA felület az érintett tanulók szülői, törvényes képviselői számára. Az összesen 201,03 milliárd forint keretösszegű program keretében várhatóan a tavasz folyamán további három évfolyam részére szerez be hordozható IKT-eszközöket a Klebelsberg Központ.

2023-10-01 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés