Vizsgaidőpontok a szakképzésben

Megjelentették a szakgimnáziumi és a szakiskolai szakmai, képesítő vizsgák időpontjait.

Az Oktatási Hivatal nyilvánosságra hozta a honlapján (https://www.oktatas.hu/) a tájékoztatót a szakgimnáziumi és szakiskolai szakmai és képesítő vizsgák időpontjairól. A tájékoztató a kifutó és a felmenő rendszerű képzések esetén is meghatározza a szakmai vizsgák interaktív vizsgatevékenységének és a projektfeladatnak, illetőleg a képesítő vizsgák interaktív (írásbeli), gyakorlati és szóbeli vizsgatevékenységének az időpontjait a 2023 októberétől 2024 júniusáig terjedő időszakban.

A szakmai vizsgák interaktív vizsgatevékenysége 2024. május 22-én is megszervezhető (pótnap) abban az esetben, ha a vizsgázó szakmai vizsgát, valamint érettségi vizsgát is tesz, és az interaktív vizsgatevékenységek azonos napra eső időpontjai nem teszik lehetővé a mindkét vizsgán való részvételt. A szakiskolában megszerezhető részszakképesítések interaktív vizsgatevékenységeinek időpontja 2024. június 10., a további vizsgatevékenységeket 2024. június 21-ig kell megszervezni. A tájékoztató tartalmazza a kifutó, OKJ-s képzésekhez kapcsolódó, iskolai rendszerű vizsganaptár elérhetőségét is.

2023-10-02 | dr. Klész Tibor | Szakképzés