Pénteken kezdődnek az őszi írásbeli érettségik

Október 13-án kezdődnek az emelt szintű és középszintű írásbeli érettségi vizsgák.

A 2023/2024-es tanév őszi vizsgaidőszaka 2023. október 13-én (pénteken) kezdődik a tanév rendjében rögzített menetrendnek és az Oktatási Hivatal honlapján megtalálható tájékoztatónak megfelelően, és október 27-ig tart. Elsőként a nemzetiségi nyelv és irodalom írásbeliken adnak számot tudásukról az érettségizők, amelyet október 16-án a magyar nyelv és irodalom vizsgák követnek emelt szinten, illetőleg magyar nyelv és irodalom, és magyar mint idegen nyelv vizsgák középszinten, továbbá a földrajz emelt és középszinten.

Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgákat november 9. és 13. között szervezik meg, a középszintű szóbeli vizsgákra pedig november 20. és 24. között kerül sor. Az Oktatási Hivatal 2023. augusztus 30-án tette közzé az érettségi vizsgaszervezésre kijelölt középiskolák listáját a 2023/2024. tanév október-novemberi vizsgaidőszakára vonatkozóan. Az őszi érettségikre szeptember 5-ig kellett jelentkezni.

2023-10-07 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés