Szakmai versenyek versenyfelhívásai

Megjelent a KIM és a AM szakmai versenyfelhívása a Hivatalos Értesítőben.

A 2023. október 12-i Hivatalos Értesítőben jelentek meg a 2023/2024-es tanév szakmai versenyfelhívásai. Az Agrárminisztérium a hatáskörébe tartozó Országos Szakmai Tanulmányi Versenyeket (OSZTV) a szakterületen működő technikusképzést folytató szakképző intézmények nappali rendszerű végzős évfolyam tanulói számára hirdeti meg, a Szakma Kiváló Tanulója Versenyeket (SZKTV) pedig a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával együttműködve rendezi meg a mezőgazdasági és élelmiszeripari szakképzésben részt vevők számára.

Ugyanebben az Értesítőben jelent meg a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felhívása a 2023/2024. tanévben megrendezendő OSZTV-re és SZKTV-re, amelyet a KIM a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK) közösen rendez meg az iskolai rendszerű oktatásban tanulói jogviszonyban részt vevő, végzős tanulók számára. Az SZKTV és az OSZTV országos döntőjét – hasonlóan a korábbi évekhez – az MKIK a Szakma Sztár Fesztivál keretében szervezi meg az alábbi célok figyelembevételével.

2023-10-13 | dr. Klész Tibor | Szakképzés